Γιορτή Χριστουγέννων 2012

Η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε τη Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 18.30 στην αίθουσα θεάτρου του σχολείου. Στη γιορτή έλαβαν μέρος οι μαθητές της A' τάξης του σχολείου μας με τον συντονισμό των δασκάλων τους, κ. Σταυρούλας Καραμπίνη και κ. Σοφίας Χριστοπούλου καθώς και του εκπαιδευτικού Μουσικής κ. Νικολάου Χρήστου. Σημαντική υπήρξε και η συμβολή της εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής κ. Ευαγγελίας Ασπροποταμίτη.

Η γιορτή ξεκίνησε με την αναπαράσταση της γέννησης του Χριστού από τους μαθητές του τμήματος Α2 και συνεχίστηκε με τη θεατρική παράσταση για το πνεύμα των χριστουγέννων από τους μαθητές του τμήματος Α1. Στο τέλος οι μαθητές και των δυο τμημάτων τραγούδησαν τα κάλαντα και ο διευθυντής του σχολείου κ. Ραντίτσας Κωνσταντίνος μίλησε για το μήνυμα των Χριστουγέννων και ευχήθηκε εκ μέρους όλου του διδακτικού προσωπικού.

Και του χρόνου!